شکلات، مفید یا مضر؟

مضایا و معایب شکلات

شکلات، در کنار تمامی مزایایی که دارد، در صورت مصرف بیش از اندازه، به علت چربی های اضافه و قند آن، دارای معایبی نیز هست، با اینحال تحقیقات، مصرف متعادل آنرا توصیه می کنند. چه نوعی از شکلات برای مصرف مناسب است؟ تحقیقات نشان می دهد شکلات تلخ، مزایای بسیاری برای بدن انسان دارد.

1. مبارزه با سرطان بکمک شکلات تلخ:

براساس جدیدترین پژوهش‌ها شکلات می‌تواند در مقابل سرطان پانکراس از فرد محافظت کند.

گفتنی است، براساس تحقیقات مصرف منیزیم که به ویژه در شکلات سیاه وجود دارد می‌تواند در مقابل ابتلای افراد به سرطان لوزالمعده نقش حفاظتی داشته باشد.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، براساس آمارها سرطان لوزالمعده چهارمین علت مرگ و میر در اثر سرطان در جهان است. مصرف شکلات تیره و یا سایر غذاهای سرشار از منیزیم می‌تواند مانع از ابتلا به سرطان لوزالمعده شود.

این نتایج حاصل تحقیقات محققان بر روی گروه‌های هدف و مشاهده وقوع سرطان در آنها است.

در عین حال مصرف منیزیم می‌تواند مانع از ابتلا به دیابت شود. براساس آمارها دیابت نقش مؤثری در ابتلای افراد به سرطان لوزالمعده دارد. این داده‌ها از مجموع بیش از 66 هزار مرد و در رده سنی 50 الی 76 سال به دست آمده است. در این بررسی‌ مواردی چون سن، جنسیت، شاخص توده بدن، استعمال دخانیات و رژیم‌غذایی مورد بررسی قرار گرفته است.

دانشمندان بر این اساس دریافته‌اند هر 100 میلی گرم در هر روز مصرف منیزیم و یا مواد غذایی حاوی منیزیم با کاهش 24درصدی ابتلا به سرطان لوزالمعده در ارتباط است.

پژوهشگران به ویژه به افرادی که در معرض خطر بالاتری از سرطان لوزالمعده قرار دارند اضافه کردن یک مکمل منیزیم تحت نظر پزشک را جهت جلوگیری از ابتلا به بیماری توصیه اکید می‌کنند. منیزیم علاوه بر حفظ ارگان‌های بدن باعث حفظ سلامت و زیبایی پوست و مو نیز می‌شود. منیزیم در مواد غذایی چون سبزیجات دارای برگ سبز و آجیل یافت می‌‌شود.

کارشناسان همچنین کمبود منیزیم را به طور محسوس در افراد مبتلا به سرطان لوزالمعده شناسایی کرده‌اند. بر این اساس پزشکان مصرف شکلات تلخ و نه شکلات شیرین را به افراد به ویژه افراد در معرض ابتلا به دیابت توصیه اکید می‌کنند.

2. خواب راحت با شکلات تلخ:

پژوهشگران می گویند: شکلات تلخ سرشار از منیزیم، یک ماده معدنی مهم است که ساعت داخلی بدن را در حال کار در زمان نگاه می دارد؛بنابراین مصرف شکلات تلخ می تواند به افراد در تطابق با ریتم های شب و روز کمک و خوابی با کیفیت برتر را تضمین کند.

شمار کمی از مردم از اهمیت منیزیم در حفظ سلامت بدن از جمله حمایت از یک سیستم ایمنی سالم، پیشگیری از ابتلا به برخی سرطان ها و کاهش خطر حمله قلبی مطلع هستند.

محققان دانشگاه ادینبورگ و کمبریج متوجه شدند که منیزیم شکلات تلخ به سلول های بدن در تطابق با چرخه های طبیعی زیست محیطی روز و شب کمک می کند.

آزمایش های انجام شده روی سه نوع ارگانیسم عمده بیولوژیکی یعنی سلول های انسانی، جلبک و قارچ نشان داد که در هر مورد، سطوح منیزیم در سلول ها در یک چرخه روزانه افزایش و کاهش می یابد. تجزیه و تحلیل های مولکولی نشان داد که این نوسان برای حفظ این ساعت 24 ساعته در سلول ها حیاتی است.
همچنین نتایج این مطالعه نشان داد که منیزیم تاثیر زیادی بر سوخت و ساز بدن، یعنی سرعت تبدیل مواد مغذی به انرژی توسط سلول های بدن، دارد از سوی دیگر پیش از این مشخص شده بود که منیزیم برای کمک به موجودات زنده در تبدیل مواد غذایی به سوخت ضروری است.
با وجود اینکه مکمل های منیزیم نیز به وفور در دسترس است اما بیشتر کارشناسان می گویند که بهتر است، منیزیم به طور طبیعی از رژیم غذایی گرفته شود.

مضایا و معایب شکلات

 3. بهبود عملکرد قلب و فعالیتهای ورزشی با شکلات تلخ:

محققان کلینیک مایو با اشاره به این که شکلات و کاکائو در کاهش خطر بیماری قلبی نقش دارند، افزودند که فلاوانول های موجود در دانه های کاکائو اثر آنتی اکسیدانی دارند که آسیب سلولی ناشی از بیماری قلبی را کاهش می دهد.
همچنین این فلاوانول ها می توانند به کاهش فشار خون و بهبود عملکرد عروق کمک کنند.
یکی از فلاوانول های موجود در دانه های کاکائو و شکلات تلخ ' کتیچین' است که تولید اکسید نیتریک را در بدن افزایش می دهد.
آب چغندر به دلیل محتوای بالای نیترات آن در میان ورزشکاران به عنوان ابزاری برای بالا بردن عملکرد ورزشی، پر طرفدار است.
بر این اساس، یک محقق دانشگاه کینگستون در لندن درصدد بررسی این موضوع برآمد که آیا شکلات تلخ نیز می تواند همان مزایای چغندر را ارائه دهد یا خیر؟
تیم تحقیق در این مطالعه 9 دوچرخه سوار آماتور را مورد بررسی قرار دادند. محققان به منظور برخورداری از بستری برای مقایسه، ابتدا از تمامی دوچرخه سواران مورد بررسی، آزمون های ابتدایی تناسب اندام گرفتند سپس آنها را به دو گروه تقسیم کردند؛ یک گروه برای دو هفته یکی از تنقلات روزانه خود را با حدود 50 گرم شکلات تلخ و گروه دوم با شکلات شیری تعویض کردند.
بعد از دو هفته دوچرخه سواران یک سری آزمایش های ورزشی دوچرخه سواری انجام دادند و محققان ضربان قلب و سطح مصرف اکسیژن آنها را اندازه گرفتند.
آنها متوجه شدند که دوچرخه سواران بعد از مصرف شکلات تلخ، در حین دوچرخه سواری با سرعت متوسط، اکسیژن کمتری مصرف می کردند.
محققان خاطر نشان کردند: شکلات تلخ و آب چغندر سطح اکسید نیتریک را افزایش می دهند و به اعتقاد ما مکانیسم و عامل اصلی در نتایج فوق است.
آنها ادامه دادند: ما متوجه شدیم که افراد بعد از مصرف شکلات تلخ می توانند به طور موثری برای مدت زمان طولانی تری دوچرخه سواری کنند .
تحلیلگران ورزشی نیز که در این مطالعه مشارکت داشتند، نتیجه این تحقیق را در مورد تاثیر مفید مصرف شکلات تلخ در افزایش عملکرد ورزشکاران تایید کردند.
با این وجود و براساس هشدار محققان، تمامی مزایایی که تاکنون برای مصرف شکلات مطرح شده است، هنوز مورد تایید نیست و از این رو، لازم است که مصرف آن در حد اعتدال باشد زیرا چربی های اضافه و قند آن می تواند به افزایش وزن و سایر مشکلات سلامتی منجر شود.

 

رفتن به بالا